Odločila sem se za montažo lamelne pergole – moja izkušnja

Imam precej veliko teraso, ki jo je še do nedavnega prekrivala tenda. Pri njej me je motilo to, da ni bila odporna na različne vremenske vplive, denimo dež ali burjo. Imela sem jo pet let, nato pa se je začela kvariti. Ko sem že razmišljala o zamenjavi tende, me je prešinilo, zakaj bi znova ponovila enako napako. Namesto tega sem se raje pozanimala, če obstaja še kakšno drugo, bolj vzdržljivo senčilo, ki bi imelo sposobnost, da me zaščiti ne samo pred soncem, temveč tudi pred drugimi vremenskimi situacijami. Živim na Obali, kjer sicer nimamo snega, imamo pa zelo močno burjo, česar navadna tenda nikakor ne zdrži. Obstaja velika nevarnost, da se zaradi vetra polomi. Prav zato jo je treba zložiti vsakič, ko zapiha veter. Kaj pa, če me ravno takrat ni doma? Pa tudi če sem in jo zaprem – v tam stanju tenda nikomur ne služi, saj ne zaščiti ničesar, kar imam na terasi.

Prav iz naštetih razlogov sem se pozanimala pri lokalnem prodajalcu senčil, ali obstaja rešitev. Da, obstaja – imenujejo jo lamelne pergole. Že, ko so mi jih predstavili, so me popolnoma prevzele. Upravlja se jih na motor, njihova montaža pa je nekaj najenostavnejšega, kar sem kdaj koli videla. Narejene so za to, da so odporne proti slehernemu vremenskemu vplivu. Izdelane so iz jekla, ki ne rjavi. Lamelne pergole nudijo tudi možnost filtriranja sončne svetlobe po lastnih željah. Pred pripekajočim soncem odlično ščitijo, ko so povsem zaprte. Tudi v bivalnem prostoru takrat ne bo tako vroče oziroma ne bo prihajalo do nadležnega učinka, imenovanega topla greda.

In še najbolj od vsega me je navdušilo dejstvo, da so lamelne pergole nadvse primerne za prekrivanje večjih površin. Ker so se mi zdele kot nalašč za mojo nič kaj majhno teraso, sem se odločila, da jih naročim. Povedati moram, da je bila moja odločitev pravilna.